A képzés célja, hogy megismerd a grafikai tervezés műfajait, mint a logó és arculattervezés, könyvtervezés, magazin és egyéb kiadványok tervezése, csomagolástervezés, és webtervezés. A tematikánk révén, a szakirányon nagy hangsúlyt kap a képi illusztráció, a különböző illusztrációs technikák és műfajok, mint a figuratervezés, digitális illusztráció, könyvillusztráció, kereskedelmi illusztráció. Átfogó tudást kapsz a tipográfia elméleti és gyakorlati alkalmazásában. Megismered a logó- és arculattervezés, csomagolástervezés elméleti alapjait, továbbá az illusztráció, plakát- és könyvtervezés történeti és alkalmazott grafikai sajátosságait. A képzés alatt elsajátítod továbbá, a nyomtatott anyag (könyv, plakát, kiadványok stb.) létrejöttének folyamatát, a tervezéstől a kivitelezés utolsó fázisáig, alkalmazva a nyomdatechnológia és a nyomdai előkészítés témakörében megtanultakat. Professzionálisan fogod használni az olyan számítógépes programokat, mint a Photoshop, InDesign, Illustrator, és betekintést nyersz a Figma és After Effects világába is.
A képzés végén, piaci és szakmai elvárásoknak megfelelően átlátod a tervezés teljes folyamatát, képes leszel logókat, arculatokat, kiadványokat, csomagolásokat tervezni. Egyedi illusztrációkat fogsz alkotni, amiket kiemelkedően tudsz majd alkalmazni a könyvek, plakátok, magazinok, csomagolások tervezésekor.
Végzett hallgatóként birtokában leszel a csapatban való alkotás képességének, a szakmai tudásnak és portfóliónak, ezért bátran dolgozhatsz kisebb-nagyobb alkotó közösségekben, művészeti stúdiókban, grafikai stúdiókban, Illusztrátorként elhelyezkedhetsz a filmiparban, könyvkiadóknál.
A KREA Design Iskola a magyar felsőoktatás és felnőttképzés 3 legjobb intézménye közé tartozik, amit a teljesség igénye nélkül az alábbi rangos szakmai díjak, elismerések és megvalósult projektek is igazolnak:
Az Arany Rajzszög Társaság művészeti főiskolák és egyetemek körében kiadott díjai:
Egyéb hazai díjak:
Nemzetközi díjak:
Szerezz Graphic & Digital Designer BA diplomát a KREA és a Visart Art School Budapest újdonsült együttműködésének köszönhetően! A Visart 2020 óta a KREA vezetősége alá tartozik, ezért oktatási színvonala megegyezik a KREA nívójával. A nappali tagozatra jelentkező hallgatóink francia BA diplomát kapnak. További információkért kattints ide!
2 tanév / 900 óra
2-3 alkalom/hét (3-6 óra/nap)
Esti képzés
(16:30 - 21:15)
Tantermi képzés
Művészeti Grafikus középfokú állami bizonyítvány, Programkövetelmény száma: 02134006
Magániskolai (nem állami) magyar és angol nyelvű középszintű tanúsítvány
Képzési díj:
460.000 Ft / félév
*az összeg áfamentes
*a félévente fizetendő képzési díj 6-10%-ot emelkedhet
Amennyiben bővebb információra lenne szükséged, keresd fel Viktóriát, szakmenedzserünket az alábbi email címen: tegely.viktoria@kreaiskola.hu
A felvételi vizsgák személyes elbeszélgetésből és a felvételi feladatok prezentációjából vagy egyes szakokon helyben elvégzendő feladatból állnak, amelyek várhatóan szakonként különböző napokon kerülnek majd lebonyolításra. Az adott szak pontos felvételi dátumát érvényes jelentkezés leadása után hamarosan e-mailben küldjük. A szak felvételi feladatairól itt olvashatsz bővebben!
jelentkezemA felvételi feladatokat a felvételi elbeszélgetés előtt 3-5 nappal bedigitalizálva el kell küldeni, valamint a felvételi elbeszélgetésre az eredeti munkákat el kell hozni! A felvételi elbeszélgetés időpontjáról és a felvételi feladatok elküldéséről további információkat a jelentkezés leadását követően küldünk!
A feladatok megoldásához nem szükséges semmilyen előzetes tudás, mivel több technikával is kivitelezhetőek. A felvételi bizottság a jelentkező kreativitására, vizuális látásmódjára és gondolkodására kíváncsi.
Az "A" és "B" feladatok közül CSAK AZ EGYIKET kell kiválasztani és megcsinálni!
A: „Hogyan utazom a Kreába?
Egy A4-es vagy A3-as méretű lapon mutasd be vizuálisan képregény, vagy infografika formájában, hogyan utaznál, hogyan fogsz eljutni a Kreába. A képeket rövidebb szövegekkel is egészítsd ki. A technika szabadon választott, a megoldások készülhetnek hagyományos rajzi eszközökkel (ceruza, toll, tus, festék, vegyes technika stb.), vagy számítógépes grafikai vagy festő szoftverek alkalmazásával, de a feladat elkészíthető ragasztva, kollázs technikával, illetve bármilyen más grafikai vagy rajzeszközzel. A megoldás vizuálisan látványos legyen, ugyanakkor lényeges az izgalmas történetmesélés is. A felvételi vizsgára 1 db terv elkészítése, és A4-es vagy A3-as lapon való bemutatása a feladat.
B: „Gyerekkori félelmeim"
Egy A4-es vagy A3-as méretű lapon mutasd be vizuálisan képregény, vagy infografika formájában, milyen gyerekkori félelmeid voltak, mitől tartottál igazán. A képeket rövidebb szövegekkel is egészítsd ki. A technika szabadon választott, a megoldások készülhetnek hagyományos rajzi eszközökkel (ceruza, toll, tus, festék, vegyes technika stb.), vagy számítógépes grafikai vagy festő szoftverek alkalmazásával, de a feladat elkészíthető ragasztva, kollázs technikával, illetve bármilyen más grafikai vagy rajzeszközzel. A megoldás vizuálisan látványos legyen, ugyanakkor lényeges az izgalmas történetmesélés is. A felvételi vizsgára 1 db terv elkészítése, és A4-es vagy A3-as lapon való bemutatása a feladat.
Beadható / feltölthető PDF vagy RGB jpg formátumban.
Méret: A4 vagy A3, felbontás: 150 dpi
A manuális eszközökkel készült kép digitalizálásához használható scannelés, fotózás.
Személyes felvételin történő bemutatás: A4-es vagy A3-as lap vagy print formájában.
Készíts álló formátumban, saját neved betűinek felhasználásával betűkompozíciót, figyelembe véve alapvető kompozíciós elveket (kontrasztok, ritmus, hangsúlyok, stb.). A feladat a neved betűivel szabadon játszva, azokat együtt, külön-külön, betűsort alkotva vagy azokból szöveg textúrát készítve, egyes karaktereket kiemelve, a betűket grafikai elemekként értelmezve, vizuálisan izgalmas, dinamikus, színes vagy fekete-fehér tipo-grafikai lapok létrehozása. Nem kötelező a neved összes betűjét felhasználni! Ha a kompozíció úgy kívánja, az egyes betűk természetesen ismétlődhetnek is. Elsődlegesen létező (megtervezett) betűtípusok használata a cél, de elképzelhető szabadabb (festett, rajzolt) betűhasználat is, ha az tipográfiai igénnyel készül. Fontos, hogy csak tipográfiai eszközök (betűk és más tipográfiai jelek) használata lehetséges, képi elemek (fotó, illusztráció) használata nem megengedett, kivéve, ha a fotó vagy illusztráció a neved betűjét tartalmazza. A felvételi vizsgára 3 db terv elkészítése a feladat.
Beadható / feltölthető PDF vagy RGB jpg formátumban.
Méret: A4, felbontás: 150 dpi
A manuális eszközökkel készült kép digitalizálásához használható scannelés, fotózás.
Személyes felvételin történő bemutatás: A3-as lap vagy print formájában.
Tervezd meg első saját kiállításod plakátját! A plakát lehet színes vagy fekete-fehér, vizuális kifejezőeszközök használatában megkötés nincs. Készülhet digitálisan vagy manuális eszközökkel, illetve a kettő ötvözésével.
Kötelező elemek:
A plakát címe / legfontosabb szöveges része: First (írható kis- vagy nagybetűvel, vagy számmal, angol helyesírás szerint: First, FIRST, 1st)
Egyéb kötelező szövegek:
– XY (saját név) grafikai kiállítása
– Megnyitó: 2025. október 9. 18.00
– Helyszín: KREA Design Iskola
– A kiállítás megtekinthető: 2026. január 5-ig
Fontos szempont a plakát műfaji sajátosságainak figyelembe vétele, alapvető kompozíciós elvek alkalmazása (kontrasztok, ritmus, hangsúlyok, stb.) Legyen modern, friss, korszerű.
Beadható / feltölthető PDF vagy RGB jpg formátumban.
Méret: A3, felbontás: 150 dpi
A manuális eszközökkel készült kép digitalizálásához használható scannelés, fotózás.
Személyes felvételin történő bemutatás: A3-as lap vagy print formájában.
- Kötetlen személyes elbeszélgetés (max.10–15 perc), ahol megismerjük a jelentkező rátermettségét, motiváltságát, kulturális tájékozottságát és érdeklődését. Ezt a felvételi feladatok közös megtekintése követi.
– tanulmányrajzokat
– vázlatrajzokat
– skicceket, krokikat
– bármilyen (manuális vagy digitális) technikával készült színes képeket, grafikákat
– tervezőgrafikai alkotásokat (logók, emblémák, arculatok, csomagolástervek, kiadványok, tipográfiai alkotások, plakátok, weboldalak, egyéb online felületek, animációk, stb.)
A portfólió bemutatás egyáltalán nem feltétel, de amennyiben rendelkezel végzettséggel ezen a területen, vagy dolgoztál már a szakmában, mindenképp hozd el portfóliódat a felvételi vizsgára. A felvételi bizottság szívesen látja milyen készségekkel rendelkezel már, illetve milyen területeket érdemes erősíteni a tanulmányok alatt.
Online jelentkezési lap kitöltése
Érettségi bizonyítvány feltöltése
Amennyiben a felvételi időpontjáig nincs meg, elegendő bemutatni a szeptemberi tanévkezdéskor.
Regisztrációs díj + tandíj I. részlet befizetése
Regisztrációs díj: 25 000 Ft
Tandíj I. részlet (helyfoglaló): 100 000 Ft
Bank átutalással
Online fizetéssel (Stripe)
A Grafikus - Illusztrátor szakirányú képzésünk neked szól, ha a tervezőgrafikusként képzeled el jövőd, rendelkezel kreatív gondolkodásmóddal, valamint érdeklődsz az illusztráció fókuszú alkalmazott grafikai műfajok és különböző illusztrációs technikák iránt, mint például digitális illusztráció, figuratervezés, a fiction, non fiction illusztráció, könyvillusztráció, infografika, kereskedelmi illusztráció. Fontos, hogy rendelkezz jó kommunikációs és vizuális készségekkel, valamint képes legyél majd a felhasználói igényeket és piaci trendeket megérteni és alkalmazni a tervezés során.
Valóban sok rövid és még annál is rövidebb képzés van most jelenleg, amik egymással versengve ígérnek néhány hónap alatt profi szakmát. Mi azt valljuk, hogy megfelelő elméleti és gyakorlati tudással megalapozott szakmát profi módon elsajátítani, csak évek alatt lehet, ahol magas óraszámban, kis csoportokban, a szakmai élet releváns szereplőitől, egy kreatív közegben tanulsz és gyakorolsz. Fontos például, hogy megnézd az adott képzésen mennyi az összóraszám, kik tanítanak, milyen színvonalú munkák születnek, és mennyire komplex portfólióval fogsz rendelkezni a képzés végén. Nem elég csak szép, de piaci értelemben irreleváns csomagolásokat tervezni, több komplex témában be kell mutatnod tervezői készségeidet. A designer cégek és megrendelők kizárólag arra lesznek kíváncsiak, hogy mennyire naprakész és piacképes a tudásod.
A KREA az elmélyülésben, a sokrétűségben és komplexitásban hisz, ahol magas óraszámban, gondosan felépített oktatási struktúra és metodika alapján neveli ki designereit. Nálunk a legmagasabb szinten képezheted magad kiforrott tervezővé, ahol grafikai szakmai órákon felül a web design területeivel is fogsz ismerkedni, ezzel is tovább bővítve készségeidet és portfóliódat.
Nincs szükség előzetes tudásra. A felvételi vizsgán a motivációdra, gondolkodásmódra, vizuális látásmódra és egyéni megoldásaidara vagyunk kíváncsiak. Természetesen előnyt jelenthet, ha már ismerkedtél vagy alkottál a grafika területén, de nem kizáró ok, ha teljesen kezdő vagy, mert nem várunk el szakmailag tökéletes megoldásokat, hiszen ezeket a képzésen fogod megtanulni.
Az oktatás 2 hétköznap fog zajlani, és havonta 1 alkalommal egy 3. hétköznap is érintett lesz egy workshop nap keretében. Ezen felül a konzultációkra és feladatokra hétről hétre készülni kell, tehát az oktatási napokon felül is szükséges időt szánni a KREA-ra. Sokan munka mellett végzik a képzést, de mindenképp érdemes átgondolni az egyéni teherbírás határait. Egy biztos, a beletett energia megtérül, amit számos KREA alumni sikersztori, és a magas elhelyezkedési rátánk is igazol.
A heti rendszerességű személyes konzultációk maximum 10-12 fős csoportokban zajlanak, ahol lehetőséged van egyénileg visszajelzést kapni a munkádról. Mivel a KREA-n aktív, a piaci szférában dolgozó designerek tanítanak, így mindig naprakész és releváns információkkal tudnak ellátni. Az órákon meghallgatjátok egymás prezentációit, így a sajátodon kívül más munkájából is tudsz tanulni. Felsőbbéves diákjaink mentoring órákon segítenek a vizsgákra való felkészülésben vagy projektmunkákban, valamint a szakmában dolgozó végzett hallgatóink is gyakran működnek együtt a képzésben résztvevő diákokkal.
A tanulmányok alatt több közös óra van más évfolyamokkal és más szakterületen tanuló hallgatókkal is, ahol széles kapcsolati tőkére tehetsz szert. Számos példa van arra, hogy a tehetséges és szorgalmas tanulókat, az aktívan a piacon dolgozó tanárok, már a képzés évei alatt beemelnek a munkaerőpiacra, vagy a hallgatók együtt dolgoznak projekteken, amikből remek kollaborációk vagy közösen alapított cégek jönnek létre. A Grafikus szakon 80-90%-os az elhelyezkedési arány, mivel a fent említett lehetőségeken felül rendszeresen küldjük nektek a beérkező megkereséseket, munkalehetőségeket, pályázatokat, és hirdetünk szakmai szimpóziumokat, ahol lehetőséged van mielőbb bekerülni a szakmai véráramba. Széles szakmai portfóliónak köszönhetően el tudsz helyezkedni kisebb nagyobb alkotó közösségekben, hazai és nemzetközi művészeti, design- és reklámügynökségeknél, de saját önálló vállalkozásban is gondolkodhatsz.
Ismerd meg a KREA magasszintű oktatási módszereit és csatlakozz Te is tehetségeinkhez! Építs ki nívós szakmai kapcsolatokat a tanulmányaid alatt!
jelentkezem