Diplomamunkám célja egy olyan mental health applikáció létrehozása volt, amely képes segítséget nyújtani olyan emberek számára, akik nem tudják a problémáikat másokkal megvitatni vagy nem találnak megfelelő pszichológiai segítséget lelki panaszok esetén.
A COVID-19 pandémia mindenkire nagy hatást gyakorolt és egyértelműen átformálta a mentális egészséghez való hozzáállást. A bezártság hatására az emberek elkezdtek sokkal jobban odafigyelni nem csak a fizikai, hanem a lelki problémákra is. Kutatásom során több pszichológussal is konzultáltam arról, hogy miért nyert egyre nagyobb teret az online terápia és hogy milyen módszerekkel emelik át a személyes terápia elemeit a virtuális térbe.
A termék vizuális rendszerének tervezésekor elsődleges szempont egy tiszta, barátságos és nyugalmat árasztó felület megalkotása volt. Emellett szerettem volna egy olyan elemet is beépíteni az applikációba, ami maradandóvá teszi a használati élményt: így jöttek létre az érzelem ikonok, amelyek végigkísérik a felhasználót az applikáció használata során – az ötletet a pszichológusok által gyakran használt érzelem kerék adta, melynek segítségével a páciens megtanulja felismerni és beazonosítani saját érzelmeit.
Az applikáción végezhető napi mood-tracking, manuális és videó formában is, amely személyre szabott elemzést ad a felhasználó mentális állapotáról. Az online terápia lehetősége mellett, különböző pszichológiai témájú tartalmak is elérhetőek.
Konzulens tanár: Tóth Máté principal UI designer