Mit jelent ma nőnek lenni a nyugati társadalomban? Miben teljesedik ki a nőiségünk a 21. században?
Családalapításban, gyermekvállalásban, tanulásban, karrier építésben, belső utunk megtalálásában, emberi kapcsolatainkban, szépségideáloknak való megfelelésben, aktivizmusban, önkéntességben, hogy nyomot hagyjunk a világban? Egy biztos, hogy ez egy mély, egyéni és összetett döntés és minden nőnek mást és mást jelent.
Még a nyugati társadalmakban is hosszú út vezetett addig, hogy ez egyáltalán egy kérdésként merülhessen fel és ne egy eleve elrendelt életútként. A nők hosszú utat jártak be, a boszorkányégetésektől kezdve a szabadon folytatott tanulmányaik és szavazati joguk megszerzésén keresztül, addig, hogy mára egyenjogú tagjai legyenek a társadalomnak és akár cégvezetőként vagy politikai vezetőként képzeljék el jövőjüket. Ez a liberalizáció magával hozta, hogy a traumáinkról is sokkal nyíltabban merjünk beszélni és ne billogként tekintsünk rá, amit egy életen át cipelünk, hanem merjünk szembenézni velük és feloldani őket.
A Hava Női Terápiás és Concept Hotel egy olyan multikulturális női közösségnek jött létre, akik egy nyugodt, a természet által körülölelt környezetben szeretnék lelküket gyógyítani, terápiában traumáikkal szembenézni és szeretnének az általában nőket érintő, olyan nagy sorskérdésekről diskurzust folytatni, mint a transzgenerációs minták megdöntése, nőkkel szemben nyújtott társadalmi elvárások, testképzavarok, evészavarok, menstruációs tabuk, az öregedéssel való szembenézés, szülésélmény, meddősség, anyaság vagy bántalmazó kapcsolatok kérdésköre.
Konzulensek: Bodrogi Fanni belsőépítész, interiorstylist és Kiss Miklós építész, Leichtman Erna kulturális antropológus