Másodéves Fashion Stylist hallgatóink editorial munkái mögött több hetes kutatómunka, történetmesélés, merészen vagány vizuális eszköztár és annak magabiztos használata áll. A projekt kapcsán a hallgatók a legtrendibb nemzetközi fashion magazinok oldalaink képzelték el fotósorozataikat.
Diplomamunka koncepciója:
Az általam választott téma végzős munkámhoz a mentális zavarok, es az azokkal küzdő emberek megismerése, megértése, es helyes megítélése. Ez egy olyan társadalmi probléma, amely azon alapszik, hogy sokan nem ismerik pontosan ezeket a zavarokat, csak különböző médiából, es a populáris kultúrából előszedett sztereotípiák, es tévhitek alapján gondolnak rajuk, elnagyoltan, mintegy misztifikálva tulajdonságaikat, ezzel idegennek beállítva az ilyen zavarokkal küzdő embereket. Ez több okból is helytelen, hiszen a legtöbben szenvedünk, vagy életünk során mar elszenvedtünk valamilyen mentális zavart úgy, hogy talán észre sem vettük.
Ennek ellenére hajlamosak vagyunk címkéket ragasztani, megbélyegezni bárkit, aki ilyen diagnózist kap, igy a saját mentális zavaran kívül meg egy ilyen társadalmi megbélyegzés is akadályt, nehézséget jelent az illető számára.
A munkám célja most az volt, hogy megmutassak ezek közül a zavarok közül néhányat, az öltözékeken, texturakon, es sziluetteken keresztül segítsek megismerni, elfogadni őket, azonosulni velük. Bizonyos zavaroknak próbáltam megmutatni olyan oldalát is, amelyet sokan nem ismernek, próbáltam egy más, új, különleges fényben feltüntetni őket.
A választott magazinom a DAZED, ami úgy gondolom különlegessége révén enged egy ilyen kényes témát feldolgozni, amiben 5 mentális betegséget dolgoztam fel: a depresszió (MDD), psychosis, disszociatív személyiség zavar (DID), bipoláris zavar, es a borderline személyiségzavar (BPD).
Konzulens: Molnár Anikó stylist
Fotográfus: Barna Enikő
Smink: Barna Szilvia
Haj: Barkóczi Balázs
Modell: Hegyi Beatrix
Designer: Kerényi Virág